• KLASIFIKÁCIA PREDMETU

• Zásady hodnotenia a klasifikácie vychádzajú z Metodického pokynu č. 21/2011 na hodnotenie a klasifikáciu žiakov stredných škôl a z pokynov Školského vzdelávacieho programu .

Hodnotenie prebieha prostredníctvom známok. Podmienkou klasifikácie žiaka za dané klasifikačné obdobie je splnenie predpísananého počtu známok podľa Metodického pokynu č. 21/2011 na hodnotenie a klasifikáciu žiakov stredných škôl. Všetky známky sú vypočítané  z váženého priemeru.

Povinná klasifikácia žiakov bude  pozostávať z hodnotenia :

• písomných a ústnych odpovedí
          • projektov zadaných vyučujúcim
          • aktivity žiaka na hodine
          • domácich úloh
          • umiestnenia v odborných súťažiach

Percentuálne hodnotenie písomných odpovedí:

100–90%              výborný (1)

89–75%                chválitebný (2)

74–50%                dobrý (3)

49-30%                 dostatočný (4)

29–0 %                 nedostatočný (5)

Učiteľ poskytuje žiakovi priestor aj na sebahodnotenie. Termín dopísania písomných prác si žiak dohodne individuálne s vyučujúcim.

Základné princípy hodnotenia žiakov v čase prerušeného vyučovania:

Učiteľ zabezpečí spravodlivosť pri hodnotení každého žiaka rešpektovaním individuálnych podmienok na domácu prípravu a dištančné vzdelávanie, sústredí pozornosť na poskytovanie slovnej spätnej väzby, akceptuje jedinečnosť podmienok žiakov na vzdelávanie.

Pri hodnotení sa vychádza z: https://ucimenadialku.sk/usmernenia/hodnotenie-v-zs-a ss/usmernenie%20na%20hodnotenie%20S%C5%A0.pdf