• Nadpis

• Po úspešnej premiére vianočných tradícií pri otváraní geolabu v decembri 2015, sa geodeti s povolením p. riaditeľa rozhodli pripraviť spoločné posedenie pod jedličkou aj v tomto školskom roku. Na Vianoce v geolabe, ktoré sa konali 21.12.2016, si organizátori z 3.BG pripravili pásmo vianočných tradícií, na ktoré pozvali aj žiakov z ostatných tried. Účastníci sa dozvedeli o rôznych vianočných symboloch ako je napríklad oplátka, med, cesnak, mak, chlieb, sviečka, šošovica, reťaz, imelo, cezmína, betlehem, vianočný stromček, krájanie jablka, rozbíjanie orechov, hádzanie topánkou alebo aj o anglickom symbole Vianoc - vianočnom pudingu, o ktorom porozprával Michael. Vianoce v geolabe by sa nezaobišli bez rôznych dobrôt ako boli Matúšove koláčiky, Enrikove zákusky, Nikolasove delové gule, Vladkov orechovník, Viktorov makovník a pagáčiky, Miškine a Cristinkine zákusky, Dávidove a Kristínkine medovníčky a perníčky ako aj Michaelove škoricové hniezda a tiež Dominikove jabĺčka. Pre všetkých pripravila vianočný punč p. profesorka Kaľavská.