• O predmete

•

Predmetová komisia zahŕňa predmety slovenský jazyk a literatúra, dejepis, občianska náuka, etická výchova, náboženská výchova.

Vedúca predmetovej komisie:

Mgr. Eva Madiová

Členovia predmetovej komisie:

Mgr. František Bednárik

Mgr. Irena Breyerová

Mgr. Martina Slobodová

Mgr. Miroslava Žideková

Charakteristika predmetu:

Obsah tvoria národné dejiny v kontexte s dejinami svetovými v chronologickom usporiadaní.

Obsahom predmetu v prvom ročníku je spoznanie práce historika, ktorý sa pomocou faktov úprimne snaží zistiť a odovzdať pravdu o minulosti. Chronologicky postupuje od nahliadnutia do  antickej spoločnosti až po obdobie nástupu kapitalizmu. V druhom ročníku sa preberajú dejiny od druhej polovice 19. storočia až po súčasnosť. Umožňuje osvojenia základných kategórii historického nielen v rovine poznania, ale aj v rovine intelektuálnych schopností, zručností a návykov.  Základnou organizačnou formou zostáva vyučovacia hodina, dopĺňaná podľa uváženia návštevou múzea alebo historickou exkurziou. Základnou vyučovacou metódou bude vysvetľovanie učiteľa spojené so samostatnou prácou žiakov s využitím historických dokumentov, názorných vyučovacích pomôcok, DVD, video, TV a internetu pracovných listov a projektov žiakov. Hodnotenie a klasifikácia žiakov sa orientuje nielen na kontrolu získaných vedomostí, ale aj schopností žiakov ďalej s poznatkami pracovať.

Ciele predmetu:

Ciele predmetu sú v súlade so Školským vzdelávacím programom.

Štandardy:

Súťaže a projekty:

Súťaže sú realizované podľa ponuky a možností