• Základné informácie MS 2024

• Harmonogram marcového termínu externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky EČ a PFIČ MS (podrobný harmonogram nájdete TU):

12. marec 2024 (utorok) – slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra

• 12.20 h – vyhlasovanie tém PFIČ MS
          • 14.00 h  – zverejnenie kľúča správnych odpovedí pre účely hodnotenia testov z MJL na školách

13. marec 2024 (streda) – anglický, francúzsky, nemecký, ruský, španielsky, taliansky jazyk

• 12.30 h – zverejnenie zadaní PFIČ MS z cudzích jazykov úrovne B1, B2
          • 13.00 h – zverejnenie zadaní PFIČ MS z cudzích jazykov úrovne C1
          • 14.00 h – zverejnenie kľúča správnych odpovedí k testom z cudzích jazykov úrovne B1, B2 pre účely hodnotenia na školách
          • 15.00 h – zverejnenie kľúča správnych odpovedí k testom z cudzích jazykov úrovne C1 pre účely hodnotenia na školách

14. marec 2024 (štvrtok) – matematika

Témy/zadania PFIČ MS a kľúče správnych odpovedí zvereňujeme na tejto stránke.

Viac informácií k zverejneniu tém/zadaní PFIČ a kontaktov pri hodnotení ÚKO EČ MS 2024 nájdete TU.

Testy zo SJL a SJSL budú vyhodnocované centrálne.

Testy EČ MS zverejníme vždy v príslušný deň po skončení testovania najneskôr o 15.00 h.

Kompletné kľúče správnych odpovedí k testom zverejníme najneskôr 5. 4. 2024.

Výsledky externej časti maturitnej skúšky si všetky školy budú môcť prevziať 3. mája 2024 elektronickou formou. Výsledky žiakov v papierovej forme budú školám doručené do 12. mája 2024.

PČOZ MS

Organizáciu maturitnej skúšky upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhláška č. 224/2022 Z. z. o strednej škole v znení neskorších predpisov. EČ MS a PFIČ MS zabezpečuje NIVAM.