• Profil absolventa

• Absolvent je pripravený na činnosti stredných technicko-hospodárskych pracovníkov v projekcii, príprave stavieb, stavebnej výrobe, vo výrobe a pri montáži prefabrikátov. Okrem uvedených uplatnení študijný odbor pripravil žiaka aj na štúdium na vysokých školách stavebného zamerania.

Pre kvalifikované vykonávanie uvedených činností získal absolvent široký odborný profil s nevyhnutným všeobecným vzdelaním, s dostatočnou adaptabilitou na príbuzné odbory a schopnosť aplikovať nadobudnuté vedomosti a schopnosti samostatne aj v tíme. Štúdiom voliteľných predmetov v 3. a 4. ročníku žiak získal vedomosti a zručnosti potrebné pre výkon činností v oblasti pozemného staviteľstva.

Absolvent je schopný pracovať samostatne, sústavne sa vzdelávať a viesť pracovné kolektívy vo firmách a po získaní praxe aj ako živnostník. Vie zhotoviť a čítať stavebné výkresy, vypracovať projektovú dokumentáciu stavby, vypracovať technologické postupy jednotlivých druhov stavebných prác, obsluhovať základné typy geodetických prístrojov pre vytyčovanie stavieb, organizovať a riadiť stavebnú výrobu, vykonávať a vyhodnocovať skúšky stavebných materiálov, vyhotoviť kalkuláciu a rozpočet stavby. Pozná zásady práce s programovým vybavením počítača v odbore, princípy navrhovania a posúdenia betónových konštrukcií, stavebné mechanizmy ich charakteristiky a použitie, zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, protipožiarnej ochrany a ochrany životného prostredia pri stavebnej činnosti.

UPLATNENEI    ABSOLVENTA

Absolvent štvorročného študijného odboru3650 6 00 staviteľstvo po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky získa úplné stredné odborné vzdelanie.

Je pripravený pre výkon technických hospodárskych funkcií nielen v stavebníctve, ale aj v ďalších oblastiach hospodárstva, či súkromného sektoru. Môže zastávať funkcie konštrukčného, technologického, prevádzkového charakteru a taktiež i na servisných, ekonomických a obchodných úsekoch.

Na základe analýzy povolaní vypracovanou spoločnosťou TREXIMA je náš absolvent zaradený do povolania stavebný technik vo funkcii

-         majster

-         technológ

-         projektant