• AKO SME HĽADALI GEOKEŠKY

• 23.11.2016 so súhlasom riaditeľa školy, v rámci vyučovania na odbornom predmete prax sa geodeti z III.BG zúčastnili na hre geocaching, ktorú v rámci záverečného maturitného projektu pripravila Terka Bašková zo IV.BG. Odchod žiakov bol zo SPŠSaG,  Drieňová 35 o 850 hod. a trasa končila na Drieňovských lúkach na Železnej studničke. Po organizačných a bezpečnostných pokynoch, rozdaní pripravených zadaní a prístrojov GPS, nasledovalo rozdelenie žiakov do 3. skupín, zisťovanie indícií a samotné hľadanie kešiek. Aby neboli porušené predpisy o ochrane prírody trasa exkurzie bola naplánovaná cez vyznačený náučný chodník. Zároveň boli pre otázky vhodne využité existujúce informačné tabule o histórii, rastlinách a živočíchov nachádzajúcich sa v tejto oblasti, čím boli veľmi dobre využité aj medzipredmetové vzťahy. Medzi žiakmi vládla zdravá rivalita a k plneniu úloh pristupovali zodpovedne. Žiaci mali možnosť vidieť vypustené rybníky, užili si krásu jesennej prírody a nadobudli nové vedomosti.