• DEŇ HIER

• Na našej škole sme v piatok po klasifikačnej porade uskutočnili nultý-pokusný ročník akcie s názvom Deň hier. Chlapci všetkých tried hrali futbalový turnaj. Ostatní žiaci súťažili vo vedomostno-pohybových úlohách, ktoré pre nich pripravili všetky predmetové komisie na našej škole. Atmosféra celého dňa bola výborná. Prvé miesto vo futbalovom turnaji získali chlapci z III.C triedy. Víťazným tímom súťažných úloh sa stali Krásky z I.A triedy. Gratulujeme! Ďakujeme všetkým vyučujúcim za realizáciu a tešíme sa o rok.

• RODINNÝ DOM VELUX

• V súťaži Rodinný dom VELUX si študenti stredných škôl zmerali sily už po štrnástykrát. Mali za úlohu vypracovať štúdiu rodinného domu, kde denné svetlo a prísun čerstvého vzduchu prichádza do objektu cez strechu, prostredníctvom výrobkov VELUX.

Víťazom celoslovenského kola sa stala MICHAELA PAVLEOVÁ - žiačka III. BG triedy

Cenu, ktorú udelili zamestnanci spoločnosti VELUX, získal MAROŠ ĎURĎOVIČ – žiak III. C triedy.

BLAHOŽELÁME!

Záznam z vyhodnotenia si môžete pozrieť kliknutím na Slávnostné vyhlásenie 14. ročníka súťaže Rodinný Dom / VELUX! - YouTube

• VÝLET NA TRENČIANSKY HRAD

• Žiaci III. A triedy absolvovali na konci školského roka výlet na Trenčiansky hrad. Rozšírili si vedomosti z histórie, ale aj súčasnosti. Počasie im prialo a z celodenného výletu si odniesli krásne zážitky.

• JURKOVIČOVA TEPLÁREŇ

• Dňa 28. 06. 2022 sa žiaci III. C triedy zúčastnili na exkurzii v Jurkovičovej teplárni a SKYPARKu. Videli modernú architektúru Bratislavy aj obnovenú históriu – zrekonštruovanú tepláreň od arch. Dušana Jurkoviča. Pozreli si aj diela v galérii moderného slovenského umenia.

• EXKURZIA V PRADIARNI

• Dňa 22.6.2022 sa naši žiaci zúčastnili exkurzie v priestoroch Pradiareň 1900 a na stavbe Zwirn realizovanej firmou YIT.

Tretie ročníky odboru staviteľstvo si so záujmom prezreli a vypočuli  informácie o rekonštrukcii Pradiarne 1900. Zaujala ich prestavba priestorov, pri zachovaní existujúcich konštrukcií. Na stavbe Zwirn ocenili možnosť vidieť reálnu stavbu a konfrontovať svoje teoretické vedomosti s praxou na stavbe.

Získané poznatky pomôžu našim žiakom pri štúdiu, maturite a v budúcnosti ich využijú v praxi.

• CELOSLOVENSKÉ KOLO YTONG

• Dňa 15. júna 2022 sa na pôde Strednej priemyselnej školy stavebnej a geodetickej v Bratislave konalo celoštátne kolo 16. ročníka Stredoškolskej študentskej súťaže Ytong.

Vyhlasovateľ súťaže je Xella Slovensko, spol. s r.o.

Predmet súťaže je vytvoriť študentský projekt rodinného alebo bytového domu, alebo občianskej výstavby s využitím systému Ytong.

Žiaci Strednej priemyselnej školy stavebnej a geodetickej v Bratislave využívajú každú príležitosť overiť si teoretické vedomosti s realitou v praxi. V technicky náročnej súťaži práce posudzovala odborná komisia, ktorú tvorili zamestnanci firmy Xella.

Do celoštátnej súťaže sme sa zapojili opakovane a v každom ročníku sme dosiahli výborné výsledky.

Víťazi aktuálneho 16. ročníka celoslovenského kola súťaže:

1. miesto obsadila práca  SPŠS Žilina

2. miesto osadila práca Patrika Mráza zo 4.A, SPŠS a G, Bratislava

3. miesto obsadila práca z SOS

Patrikovi Mrázovi úprimne gratulujeme.

PATRIK_MRaZ_Poster_1_Bratislava.pdf

PATRIK_MRaZ_Poster_2_Bratislava.pdf​​​​​​​

• POMATURITNÉ ŠTÚDIUM

• Stredná priemyselná škola stavebná a geodetická otvára v školskom roku 2022/2023 dvojročné pomaturitné kvalifikačné štúdium v odboroch:

3650 N staviteľstvo

3692 N geodézia, kartografia a kataster

Uchádzač musí mať úspešne vykonanú maturitnú skúšku. Kópiu maturitného vysvedčenia spolu s vyplnenou prihláškou posielajte na riaditelstvo@stav-geo.edu.sk

Viac informácií si prečítate a prihlášku nájdete TU.

• OCENENÍ MATURANTI

• Zelený stôl, predmetová komisia, trochu strachu, žrebovanie čísla, príprava a ide sa odpovedať. Maturity sú za nami. Našim tohtoročným štvrtákom želáme veľa zdravia, osobných a pracovných úspechov. Rozlúčili sme sa s nimi slávnostne v škole, dostali od triednych pani učiteliek vysvedčenia a od pani riaditeľky aj ocenenia a diplomy. Ad revidendum 2027!

• VÝSLEDKY súťaže DEŇ ZEME

Kategória Najkrajšia fotografia

1. miesto – Zem plače: Michaela Pavleová 3.BG
            2. miesto – Svetelné lúče: Patrik Požgay 1.A
            3. miesto -  Západ slnka: Sofia Dömény 1.A

Kategória Najkrajšia fotografia – Pochvaly

Pochvala za kreativitu - Cesta do lesa: David  Kövágó 3.BG

Pochvala za netradičný záber - Tajomstvá Dunaja: Dóra Vízy 1.A

Pochvala za originálny nápad - Kolobeh života: Richard Schneider 2.A

Kategória Najkrajšia kresba – Pochvaly

Pochvala za precíznosť spracovania -  Iba kvapka zelene: Vivien Lajchová 2.BG

• EXKURZIA STRABAG

• Žiaci prvých ročníkov sa zúčastnili na exkurzii vo firme STRABAG - v jej závode na výrobu prefabrikátov.

Ako prebiehala exkurzia - pozrite si TU: