• POSLEDNÉ ZVONENIE

• Dnes sme sa rozlúčili so štvrtákmi. Pri poslednom zvonení zástupcovia tried sa poďakovali učiteľom a odovzdali rady mladším spolužiakom.  Želáme všetkým veľa šťastia pri maturitných skúškach. Laura Adamcová zo IV. C

Vyrástli z nás stavbári,
            a každý nás zato pochváli.
            No my sa vždy odvoláme na vás,
            na tých čo všetko naučili nás.

Predtým než prekročíme školské dvere,
            ešte povedať vám niečo plánujeme.
            Počúvajte naše slová,
            toto nie je stredná škola hotelová.

Stavbarina nie je sranda,
            všetci ste tu jedna banda.
            Pomáhajte si a držte spolu,
            ako tím zdoláte každú horu.

Bolo nám tu všetkým cťou,
            nebolo to nikdy hrou.
            No teraz už naozaj odchádzame,
            a dvere za sebou potichu zatárame.

autor  Laura Adamcová zo IV. C

• DEŇ ZEME VYHODNOTENIE

• Vyhodnotenie jednotlivých kategórií súťaže ku Dňu Zeme 2024

Kategória Najkrajšia literárna práca - lyrika

1. miesto – Dievka modrooká                                             Rostislav Zbořil IV.A
            2. miesto – Matka Zem                                                        Laura Rybárová III.BG

Kategória Najkrajšia literárna práca - próza

1. miesto – Udržateľnosť                                                       Dávid Serina III.C

Kategória Najkrajšia kresba

1. miesto – História v prírode                                              Terézia Vávrová II.BG
            2. miesto – Dolores                                                              Laura Rybárová III.BG

Kategória Najkrajšia fotografia

1. miesto – Tak malý a pritom tak dôležitý                        Sára Ščepánová III.BG
            2. miesto – Modelka                                                           Milan Jurek III.C
            3. miesto – Nebeské blesky                                               Laura Rybárová
            4. miesto - Cesta životom                                                   Adam Henrich Kováč III.A

Zvláštne ocenenie za umelecký dojem – Pražská dominanta - Milan Jurek III.C

• PREZENTÁCIA SCHIEDEL

• Dňa 29.4.2024 sa uskutočnila prezentácia komínového systému Schiedel. Technický riaditeľ spoločnosti Schiedel Slovensko Ing. Maroš Plško predstavil žiakom komínové systémy, vysvetlil im použitie jednotlivých typov, oboznámil ich s konštrukčnými zásadami a so súčasnou legislatívou. Získané vedomosti budú môcť žiaci využiť vo svojich ročníkových projektoch.

• MEDZINÁRODNÝ GEODETICKÝ PÄŤBOJ IG5 NITRA

• V dňoch 19. – 21. 4. 2024 sa trojčlenné družstvo žiakov z našej školy v zložení Miroslav Hanzel, Jozef Kocsis (III.BG)  a Emma Mészrosová (II.BG) zúčastnilo už 17. ročníka medzinárodnej geodetickej súťaže International Geodetic Penthatlon IG5, ktorú tento rok usporiadala Stredná priemyselná škola stavebná v Nitre.

Organizátori účastníkom pri registrácii poskytli podklady na prehliadku mesta zaujímavých miest a objektov. Žiaci si mohli hneď vyskúšať funkčnosť ručných GPS. Orientovať sa museli pomocou fotografií a GPS súradníc.
            V reprezentatívnej budove Župného domu sa podvečer uskutočnilo slávnostné otvorenie, ktoré bolo sprevádzané kultúrnym programom. Podujatie otváral predseda NSK Branislav Becík.

Večer všetci zúčastnení absolvovali technickú poradu, po ktorej učiteľov potrápil učiteľský kvíz, kde nebolo dôležité vyhrať, ale zabaviť sa.

V sobotu veľmi skoro ráno štyri autobusy previezli všetkých do Topoľčianok, kde preteky štartovali.

Podujatia sa zúčastnilo rekordných 39 trojčlenných tímov z 21 geodetických škôl. Rekordná bola aj náročná 16 km dlhá trať v okolí zámku Topoľčianky, zrúcaniny hradu Hrušov a žrebčína. Žiaci pretekali v rýchlosti a presnosti, porovnávali svoje vedomosti a zručnosti na stanovištiach s typickými geodetickými disciplínami.

Doslova na vlastnej koži každý zažil pravé aprílové počasie, V priebehu dňa sa stále striedalo slnko, mrholenie, dážď, lejak.

Do cieľa žiaci prichádzali premočení, zablatení, unavení, ale šťastní, že to zvládli. Odmenou bol výborný jelení guláš.

Víťazné medaily si naše družstvo neodnieslo, ale žiaci vzorne reprezentovali našu školu, strávili pekné chvíle v krásnej prírode, získali nové skúsenosti, zručnosti a priateľstvá.

• VELUX - ŠKOLSKÉ KOLO

• V súťaži Rodinný dom VELUX si študenti stredných škôl zmerajú sily už po šestnásty krát. Ich úlohou je vypracovať štúdiu rodinného domu, kde denné svetlo a prísun čerstvého vzduchu prichádza do objektu cez strechu, prostredníctvom výrobkov VELUX. Naši tretiaci absolvovali školské kolo. Odborná porota mala ťažkú prácu – domy boli zaujímavo navrhnuté. Každý účastník dal do práce svoju srdce a dušu a ešte sa aj veľa nových vecí naučili. Ďakujeme za prácu nad bežné školské povinnosti.