• VYHODNOTENIE KRAJSKÉHO KOLA

• Šesť našich žiakov postúpilo do krajského kola Ekonomickej olympiády. Napriek tomu, že sme technická škola, obstáli veľmi pekne. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• MATEMATICKÝ NÁBOJ

• Náboj je súťaž pre päťčlenné tímy stredoškolákov, ktoré reprezentujú svoje školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia vyriešiť čo najviac úloh.

V Náboji nejde o bezhlavú aplikáciu už nadobudnutých vedomostí. Úlohy si vyžadujú istú dávku invencie a dôvtipu.

Tejto matematickej súťaži sa zúčastnili aj naši žiaci. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Učitelia sejú semienka vedomostí, ktoré rastú celý život.

• Učiteľ je ten, ktorý v sebe tú zázračnú silu má,
            pretvárať detskú dušu,
            otvárať jej brány poznania dokorán.

V tejto chvíli preto treba našim učiteľom úctu vzdať,
            za ich obetavosť, lásku a drahocenný čas,
            ktorý žiakom počas celého roka venovali
            a na ďalšiu cestu životom ich obetavo pripravovali.

• EKO HLIADKA

• Hodnotenie EKOHLIADKY za február 2019 je v prílohe. Zlepšujeme sa.

EKOHLIADKA_02_2019.pdf

UPOZORNENIE !!!

Pridávame aj hodnotenie správania sa žiakov k životnému prostrediu v okolí školy. Hodnotiť budeme každý týždeň odhadzovanie odpadkov mimo košov, odhadzovanie ohorkov z cigariet na chodníky a trávniky, hlučné, vulgárne správanie a obsadzovanie a znečisťovanie detského ihriska. Za mesiac teda môžete získať až +4,  ale aj -4 body.

Dokážme všetkým, že žiakom našej školy záleží na životnom prostredí aj mimo školy, v ktorej sa učia a že ekologické zásady dodržiavajú

kdekoľvek a kedykoľvek.

• POMÔŽTE našej škole

• Milí rodičia a priaznivci našej školy,

obraciame sa na Vás so žiadosťou o poskytnutie 2% z Vašich už zaplatených daní. Pomôžte nám  vylepšiť a obnoviť vyučovacie prostredie a pomôcky pre Vaše deti. Informácie a tlačivá nájdete:

GEODETKLUB

PASCAL

ĎAKUJEME

• 4D

• Milí žiaci,

2D sa učíme v prvom ročníku, 3D v druhom a treťom, 4D  vo štvrtom ročníku na predmete EKO. Ako to môžete urobiť aj v REVITe - pozrite si na videu.

• DIGITÁLNA INTELIGENCIA

• Do celoslovenského projektu ČSOB Digitálna inteligencia sa zapojilo 195 našich žiakov. Projekt bol zameraný na bezpečnosť na internete.

Najlepšie sa umiestnili:

Kristína Ižová, Viktória Mezzeyová, Samuel Spusta  všetci z II.BG

• MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

• Matematická olympiáda (MO) je určená žiakom základných  škôl, osemročných gymnázií a žiakom stredných škôl. Organizuje sa v 5 kolách: domácom, školskom, okresnom, krajskom a celoštátnom.

V domácom kole riešilo MO 30 našich žiakov z toho do školského kola postúpilo 18 žiakov.

Matematicka_olympiada.pdf

• FINANČNÁ OLYMPIÁDA

• Finančno-vedomostná súťaž pre stredné školy

FINANČNÁ OLYMPIÁDA ponúka stredoškolákom možnosť otestovať a porovnať si úroveň svojej finančnej gramotnosti a zároveň získať atraktívne výhry pre seba i pre svoju školu.

Zapojili sme sa aj my v počte 250 žiakov.

Do druhého kola postúpilo 7 žiakov.

FINANCNÁ_PLYMPIaDA.pdf

• EXPERT GENIALITY SHOW

• celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a žiakov stredných škôl.

Súťažilo sa v kategóriách:

Mozgolamy

Svetobežník

Do you speak englisch ?

Góly, body, sekundy

Dejiny, udalosti, umenie

EXPERT_GENIALITY_SHOW.pdf
        • OLYMPIÁDA ĽUDSKÝCH PRÁV

• Olympiáda ľudských práv je dobrovoľnou záujmovou činnosťou žiačok a žiakov stredných škôl v SR. Vyhlasovateľ súťaže je MŠVVaŠ SR a odbornú garanciu súťaže zabezpečuje Celoštátna komisia Olympiády ľudských práv v spolupráci s UNESCO Chair for Human Rights Education na Univerzite Komenského v Bratislave a Helsinským výborom pre ľudské práva na Slovensku.

Zapojila sa aj naša škola, školského kola sa zúčastnili 6 žiaci a 1 žiak postúpil do krajského kola.

• STAVBÁRSKA OLYMPIÁDA

• Zapojili sme a zvíťazili sme!

V treťom ročníku Stavbárskej olympiády naša škola získala až dve ocenenia.

Za najvyšší počet študentov, ktorí sa zapojili do tretieho ročníka súťaže stredoškolákov.

Za najvyšší súhrnný počet bodov, ktoré získali naši študenti v treťom ročníku súťaže stredoškolákov.