• OCENENIE MATURANTOV

• Maturity sú za nami. Tých najlepších maturantov sme ocenili na spoločnej rozlúčke. Okrem maturitného vysvedčenia žiaci získali aj certifikáty od firmy KROS za preukázanie zručností v ovládaní softvérov CENKROS 4 a ALFA PLUS.

Za ovládanie grafického vektorového softvéru AutoCAD získali certifikáty od firmy AUTODESK. Za ovládanie geodetického softvéru KOKEŠ získal certifikát žiak študijného odboru GKaK.

• CERTIFIKÁTY AUTOCAD

• Aj v tomto školskom roku v spolupráci s firmou Computer agency z Brna získali naši žiaci medzinárodne platný certifikát Autodesku, ktorým preukázali svoje vedomosti a zručnosti v ovládaní softvéru AutoCAD 2019 2D. Gratulujeme. Pozrite si ich práce vo virtuálnej galérii projektov.

Belanová       Simona

Zahoran        Viktor

Zavalidrov     Nazar

• AMBASÁDORI UDRŽATEĽNOSTI

• Slovenská rada pre zelené budovy v rámci svojich vzdelávacích aktivít pripravila projekt Ambasádori udržateľnosti zameraný na odbornú prípravu študentov stredných škôl (odborných škôl a gymnázií). Jeho pilotný program prebiehal od septembra 2018. Vyhodnotenie pilotného projektu bolo 28. 5. 2019. Potešujúce je, že naši žiaci pracovali v tímoch, ktoré boli vyhodnotené ako najlepšie. Ďakujeme za reprezentáciu. Viac na SKGBC

• DARUJ KRV

• Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Pripojili sa aj naši žiaci. Ďakujeme.

• EXKURZIA

• Zážitkové centrum vedy je miesto, kde sa prelína zábava s učením v duchu hesla Jána Amosa Komenského „Škola hrou“, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente.

Žiaci I. A a I. C dňa 15. 5. 2019  mali možnosť si vyskúšať ako sa učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov matematika, chémia,  či fyzika.  Bolo to niečo nové, ale nadšenie  a spokojnosť žiakov bolo úžasné.

• MLADÝ ROZPOČTÁR

• Dňa 7. 5. 2019 na našej škole prebehla certifikácia zo stavebno-ekonomického softvéru CENKROS 4 pre prihlásených študentov štvrtého ročníka. Certifikát pripravila firma KROS, a. s., ktorá našim študentom už niekoľko rokov umožňuje pracovať v školskej verzii tohto softvéru na predmete „príprava a oceňovanie stavieb“. Samotná skúška pozostávala z teoretickej časti, ktorá obsahovala dva testy a z praktického predvedenia rozpočtu podľa predloženého výkresu.

Všetci prihlásení študenti boli úspešní a skúšku zvládli.

GRATULUJEME a želáme veľa úspechov.

• MLADÝ PODNIKATEĽ

• Dňa 10. 5. 2019 na našej škole prebehla súťaž „MLADÝ PODNIKATEĽ 2019“,  kde žiaci IV. C so zameraním na stavebný manažment preukazovali zručnosti z ovládania ekonomického softvéru ALFA PLUS – jednoduché účtovníctvo. Školskú verziu tohto softvéru nám už niekoľko poskytuje firma KROS a. s. Víťazmi tejto súťaže sú:

1. Viktória MODROCZKÁ                           92 %
            2. Dominika ONDREJKOVIČOVÁ             90 %
            3. Martin MADER                                        81 %
            4. Samuel MALÍK                                         80 %
            5. Patrik KOVAROVIČ                                  75 %

GRATULUJEME a želáme veľa úspechov.

• ANKETA

• Milí žiaci, rodičia a kolegovia,

vo vestibule školy sú prezentované práce našich žiakov - postery zo súťaže VELUX. Odborná porota vybrala víťazné práce. Aj Vy môžete hlasovať v ankete a určiť víťaza žiackeho hlasovania. Hlasovať môžete po prihlásení. Anketu nájdete v module KOMUNIKÁCIA

• Krajské kolo SOČ

• Náš žiak Michael Karpukhin Busswood z III. B triedy sa umiestnil v krajskom kole SOČ na peknom 2. mieste a postúpil do celoslovenského kola SOČ. Prácu vypracoval pod vedením Ing. arch. Brondošovej. GRATULUJEME a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• GRATULUJEME

• Ako jedinný zástupca Bratislavských stredných škôl postúpil do finále  Finančnej olympiády náš PATRIK MRÁZ z I. A triedy. GRATULUJEME, ďakujeme za reprezenráciu školy.